Dr. Oscar Kramer

Dizajn etikety pre bylinný likér z Trenčianskych Teplíc.

Dr. Oscar Kramer

Dr. Oscar Kramer

Dizajn etikety pre bylinný likér z Trenčianskych Teplíc.

Dr. Oscar Kramer je nová značka slovenského bylinného likéru, ktorý destiluje malá likérka v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice. Mesto bolo kedysi povestné kúpeľnými domami, z ktorých už mnohé zanikli. Podľa jedného z nich sme pomenovali nový likér.

Likér je v jednoduchej 0.5 l fľaši z farmaceutického tmavého skla s obyčajným korkovým uzáverom, podobne ako sa predávali liečivé sirupy v minulosti.

Výrazná typografia a dekoratívne prvky nostalgickej etikety vychádzajú z grafického jazyka dobovej reklamy na služby Dr. Kramera. Názov značky je tlačený metalickou farbou a spolu so zlatými ornamentami je embosovaný na nažltlom papieri. Detailne vypracované ilustrácie na etikete zobrazujú známe lokálne stavby: lesný altánok s kúpeľným prameňom, pri ktorom sa stretávali kúpeľní hostia a bývalú budovu obchodu na kúpeľnej promenáde.

Dnes po rekonštrukcii, ktorá rešpektuje pôvodný stav, funguje ako likérka, kaviareň a obchod, v ktorom si návštevníci mesta a kúpeľov môžu kúpiť suvenír z pobytu - bylinný likér Dr. Oscara Kramera.Klient:
Spirit Company

Design:
Lívia Lörinczová

Ilustrácie :
Igor Benca

Fotografie:
Ema Lančaričová

ĎALŠIE PROJEKTY